قرقره جوش

قرقره جوش یا همان درز جوش چیست ؟

دستگاه قرقره جوش و درزجوش دستگاهی است دومنظوره که جهت جوش ورق استیل و ورق آهن که تا ضخامت 1.5 میلی متر مناسب می باشد و از مزایای این دستگاه این می باشد که بازوی پایین قابل تعویض است که در جوشکاری داخلی استوانه با قطرهای خیلی کم و نازک ، کمک بسیار زیادی به اپراتور دستگاه می کند. ویژگی متمایز دستگاه درز جوش شرکت هونام استیل این می باشد. که می تواند ورقه ها با صخامت بسیار کم مثال از 0.3 تا 2 میلی متر را بادقت و ظرافت بسیار بالا جوش کاری می کند.

درزجوش یکی از محصولات شرکت هونام استیل می باشد.

دستگاه درز جوش یا قرقره جوش در مواردی که بخواهیم جوش های پیوسته به هم و آب بندی قطعه ها به صورت منحنی یا خطی داشته باشیم ، به کار می رود .

در روش درزجوش مقاومتی می توان این دستگاه را به طوری تنظیم کرد که 1-نقطه جوش ها در کنار یک دیگر  قرار بگیرند و خطی پیوسته را تشکیل بدهند . دراین روش هر نقطه جوش به طور کامل در کنار نقطه جوش مجاور خود قرار نمی گیرد فقط بخشی از سطح آن را می پوشاند . از این روش در اکثر اتصالاتی که روی هم قرار می گیرد و باید در مقابل مایع یا گازی قرار بگیرند استفاده می شود.

یا 2-اینکه طوری در کنار هم قرار داده شوند که فاصله اندکی باقی بماند.

از شیوه درز جوش بر روی هم به صورت منقطع هم برای متصل کردن فلزاتی که در مقابل عملیات حرارت وضعیت خوبی ندارند ،استفاده می گردد .

روش دیگری وجود دارد که درز جوش لب به لب یا (درز مستقیم) نامیده می شود روش کار به این صورت است است که به جوش لب به لبیک ورق از جنس فولاد در دمای بالا از بین دستگاهی تحت عنوان نورد عبور داده می شود و بعد لبه های هر دوی آن قسمت ها به صورت دایره ای شکل و مدور در کنار هم قرار می گیرند  که این کنار هم قرار گرفتن باعث اتصال درز یا اتصال جوشی در سر تا سر لوله می شود و در نهایت جوشکاری صورت می گیرد .  لازم به ذکر است جوش لوله ها به دو صورت یک طرف جوش یا دو طرف جوش انجام می شود که روش دو طرف جوش مخصوص لوله هایی با قطر بزرگ تر و بیشتر از 36 اینچ می باشد.

در روش درز جوش سر به سر و جوشکاری درز طولی لوله ها که از این روش استفاده می شود ، به این صورت است  که دو غلطک با یکدیگر زاویه ای می سازنند ،و همزمان با فشارشان به لوله ،لبه های لوله به هم چسبانده می شود و جریان الکتریکی فلزرا به صورت خمیری در می آورد و فرایند امتزاج انجام می شود. این روش بیشتر در جوش دادن لوله های خط انتقال گاز و نفت استفاده می گردد .

مشخصات فنی دستگاه درز جوش عبارت اند از:

 •  بازوی برنجی قابل تعویض دستگاه درز جوش ، جهت سایز های مختلف
 •  سیستم خنک کاری آب در گردش
 •  ترانس با توان صد کاوا
 •  تابلو کنترل جوش بریتیش با هشت حافظه داخلی
 • -ساختن فک ها متناسب با قطعات درخواستی اعم از زاویه زن و …

  2-ترانس تریستور ها ،فک ها و الکترود ها به شکل هوا خنک یا آب خنک

  3-سیستم کنترل دیجیتال همراه با پنجاه نوع برنامه متفاوت در کنار سهولت انتخاب

  4-دارای قابلیت کنترل جریان های جوش به صورت انتخابی

  5- دارای دو مدل رو میزی و ایست گاهی

  6-پایین آوردن پاشش جوش به وسیله کنترل الکترونیک

  7-قابل تولید به صورت انبوه

  8-طراحی کردن ترانس با شیشه های استاندارد طبق استاندارد ها و ب رزین مخصوص

 

خدمات دستگاه قرقره جوش استیل هونام 

کارایی درز جوش به صورت عمده در صنایعی همچون تولید بشکه های فلزی، باک خودروهای سنگین و کانال های هواکش صنعتی و … می باشد . در بیشتر این دستگاه ها و با استفاده از دو الکترود غلطکی ، در نزدیکی کناره دو قطعه مورد جوش که به صورت روی هم قرار گرفته اند ، یک خط ممتد یا مقطع جوشکاری ( قرقره جوش ) می شود . هم زمان با حرکت این غلطک ها بر روی فلزات مورد جوش ، جریانی که از فاصله بین دو غلطک می گذرد باعث آن می شود که فلزات مورد جوش تا نقطه ذوب شان گرم گردند.

 

انواع روش های جوشکاری استیل هونام 

با توجه به نوع دستگاه درز جوش یا قرقره جوش و نوع قطعه مورد جوشکاری، روش های متفاوتی برای جوشکاری وجود دارد. برای مثال: روش درزجوش روی هم منقطع و درزجوش لب به لب و غیره… شرکت هونام استیل در زمینه جوشکاری وسایل و قطعات فلزی ازجمله تولید باک بنزین خودرو سنگین ،جوش دیگ های بخار و مخازن استیل در ابعاد بزرگ بصورت زیر ارائه خدمات انجام می دهد.

 
 
خدمات قرقره جوش و درز جوش استیل هونام

خدمات قرقره جوش و درز جوش استیل هونام

 

ارائه انواع خدمات جوشکاری توسط دستگاه قرقره جوش استیل هونام

 باتوجه به اینکه باک بنزین معمولا در پایین ترین سطح خودرو نسبت به سایر قطعات قرار دارد و بسیار مورد آسیب می باشد و به همین سبب باک خودرو مستقیما با بنزین در تماس است و همان طور که می دانید، با گذشت زمان بنزین باعث خوردگی باک و پوسیدگی آن می شود. البته به غیر از این نکته، عوامل دیگری باعث وارد آمدن آسیب به باک خودرو می گردند؛ از آن جمله تصادف و برخورد باک با سنگ و اجسامی که به زیر خودرو می روند، هستند در صورتی که متوجه شدید باک بنزین خودرو به هر دلیلی که در بالا به آن اشاره کردیم یا دلایل دیگر، دچار شکستگی شده یا سوراخ گشته است، باید در صدد تعمیر آن که توسط دستگاه های قرقره جوش ما انجام می شود ، برآیید به این خاطر که یک خطر خاموش است. و ممکن است آسیب های جدی به شما وارد کند.

 

زیرا در قسمتی که باک قرار دارد اگزوز خودرو دارای درجه گرمایی بالایی بوده و هر لحظه امکان بروز آتش سوزی و سپس انفجار باک خودرو وجود دارد .جوشکاری  با نوع قرقره جوش، باک بنزین در شرکت هونام استیل به وسیله جوش آرگون صورت می گیرد. در این مدل جوشکاری از یک سر پیک با هوا و گاز را مخلوط نموده و با سرعت میدمند و همراه یک الکترود آرگون، جوش زده می شود. که این چیزی شبیه به لحیم کاری است وانجام آن توسط متخصصین استیل هونام آشنا با دستگاه قرقره جوش ، درز جوش تضمین کننده کیفیت آن است .در نهایت الکترود آب شده و با کم کردن گاز، به سرعت محکم می شود . صنایع استیل هونام انواع خدمات قرقره جوش و درز جوش مخازن شما مشتریان عزیز  را با کیفیت بالا و استاندارد های روز دنیا تعمیر می کند.

خدمات صنایع استیل هونام

انجام کلیه خدمات قرقره جوش و درز جوش برای تبدیل شدن ورق بدنه قوطی از حالت نیم گرد به حالت استوانه ی به هم متصل شده از دستگاه درزجوش استفاده می شود. که کاربرد های زیادی دارد اعم از طراحی و ساخت سماور ها گازی و برقی و انواع دیگ ها و...

خدمات

صنایع استیل هونام
برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

خدمات صنایع استیل هونام

دیگ استیل چلویی
سماور استیل برقی
سماور استیل گازی